Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace k 1. týdnu a seznam pomůcek

31. 8. 2015

31. srpna 2015

Vážení a milí rodiče,

níže posílám informace k 1. týdnu od 1.9. – 4. 9. 2015, abyste si případně mohli počíst ještě před třídní schůzkou. J

 • Tento týden bude zkrácené vyučování bez 5. hodin, tj. každý den budeme končit v 11:30 hod.
 • Na třídní schůzce je potřeba vyřešit jakou žákovskou knížku budeme během 4. ročníku využívat. Jsou dvě možnosti – elektronickou či papírovou. Podle toho, jak rozhodneme v úterý 1. 9., pak dodám další informace.
 • Děti během tohoto týdne dostanou sešit INFORMACE PRO RODIČE (s obrázkem sovy.)
 • Na stránkách školní jídelny naleznete informace o obědech, staré čipy jsou stále platné, přihlášky najdete v sekci aktuality, nebo je možnost děti přihlásit přímo u paní Jahodové. Odkaz na stránky: http://www.skolnijidelnavrane.cz/
 • Obědy na první týden děti nahlásí mně už 1. 9.
 • Ve čtvrté třídě mají děti možnost chodit do ŠKOLNÍ DRUŽINY (ŠD), nebo do ŠKOLNÍHO KLUBU (ŠK). ŠD – ranní i odpolední bude fungovat už od středy 2. 9., přihlášky děti dostanou hned 1. 9. ŠK bude fungovat od 7. 9., přihlášky děti obdrží během prvního týdne školy. Není možné navštěvovat ŠD i ŠK najednou.
 • Letos budou mít děti kromě mě také paní učitelku Markétu Pézlovou na pracovní činnosti (1 hodina týdně) a pana učitele Aleše Bendu na hudební výchovu (1 hodina týdně).
 • Od 2. 9. už by se děti měly přezouvat, prosím o pořízení zámků do šatny a 4 klíčků. Některé děti mají u mě starý klíček. Pokud budete pořizovat nový zámek, prosím o dodání nového podepsaného klíčku ke mně.
 • Od 2. 9. mohou děti nosit výtvarné a jiné pomůcky – je-li to možné, podepsané.
 • Do třídního fondu budu vybírat od každého dítěte 400,- Kč. Za pracovní sešity budou děti platit 290,- Kč (PS z čj, matematiky a angličtiny). Příspěvek škole bude stejný jako v minulých letech tj. 200,- Kč na žáka. Tyto peníze, prosím, posílejte do konce září.
 • TV bude vždy v pátek 2. a 3. hodinu. Zatím budeme podle počasí chodit ven na hřiště, do okolí školy, v případě nepříznivého počasí do sokolovny. POMŮCKY: látková taška či batůžek a v ní tepláky (legíny, kraťasy), sportovní obuv se světlou podrážkou, případně náhradní tričko, mikina, kšiltovka, pro holčičky gumička do vlasů.

ÚTERÝ 1. 9.

Budeme mít s dětmi pouze jednu hodinu společně ve třídě. Zahájíme školní rok, zazpíváme si a povíme si, na co se těšíme a můžeme těšit. J

STŘEDA 2. 9.

S sebou: přezůvky, školní tašku, penál, deníček z prázdnin. Děti budou postupně během prvního týdne prezentovat ostatním své zážitky z prázdnin. Dostanou učebnice a pracovní sešity. Ostatní sešity a desky na pracovní listy jsem dětem nakoupila společně. Moc Vás prosím o obalení všech učebnic a sešitů a to do konce září, ale čím dříve, tím lépe.

ČTVRTEK 3. 9. A PÁTEK 4. 9.

Vyučování bude probíhat podle rozvrhu hodin. S sebou stále prázdninový deníček, potřebné učebnice, penál,…

 

PŘIKLÁDÁM JEŠTĚ SEZNAM POMŮCEK DO 4. TŘÍDY:

Výtvarné potřeby:

tempery (10 – 12 kusů)

kelímek na vodua

vodové barvy

igelitový ubrus/podložku na lavici

štětce (ploché i kulaté – různé velikosti)

pastelky progresso nebo jiné, které mají při malování syté barvy

lepidlo Herkules

lepidlo v tyčince – 2kusy

převlek na VV – (zástěra, košile, staré triko…)

 

Vybavený penál:

2 pera, kterými dítě pěkně píše

2 tužky č. 2

2 tužky č. 3

ořezávátko

guma

tenké pastelky na podtrhávání (10 barev)

barevné fixy

4 fixy na mazací tabulku

fungující kružítko + náplně

krátké pravítko na podtrhávání

 

TV bude vždy v pátek 2. a 3. hodinu.

Zatím budeme podle počasí chodit ven na hřiště, do okolí školy, v případě nepříznivého počasí do sokolovny. POMŮCKY: látková taška či batůžek a v ní tepláky (legíny, kraťasy), sportovní obuv se světlou podrážkou, případně náhradní tričko, mikina, kšiltovka, pro holčičky gumička do vlasů.

 

Další pomůcky:

novou nebo neponičenou mazací tabulku velikosti A4

dlouhé pravítko 30 cm

balík bílých papírů na kopírování (500ks)

balík papírových kapesníků

polštářek na sezení na koberci (na ten jsem zapomněla wink )

 

Pokud budete mít dotazy, probereme vše na třídní schůzce. Přeji dětem i Vám další úspěšný a pohodový školní rok a těším se na naši spolupráci.

                                                                                  S pozdravem                                                                                                        Bára Kocianová